BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

POZNAJEMY HISTORIĘ MAŁEJ OJCZYCZNY Z OKAZJI 100. ROCZNICY POWROTU GRUDZIĄDZA DO MACIERZY I PAMIĘTAMY O NASZYCH LOKALNYCH I NARODOWYCH BOHATERACH

20191031 092210            31 października 2019 r. w wigilię Wszystkich Świętych, w ramach zajęć edukacyjno-historycznych uczniowie klasy 5a i 4a wraz z wychowawcami udali się do centrum Grudziądza. Celem tego wyjazdu było wykonywanie zadań w ramach akcji „Paszport małego odkrywcy historii” z okazji 100. Rocznicy Powrotu Grudziądza do Macierzy oraz oddanie hołdu lokalnym i narodowym bohaterom poprzez zapalenie zniczy pod ich pomnikami.

              W trakcie zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki, umieszczając odpowiedzi w „Paszporcie małego odkrywcy” i poznawali historię grudziądzkich pomników, składając hołd lokalnym i narodowym bohaterom. Czas ku temu jest jak najbardziej właściwy – w przeddzień świąt, podczas których odwiedzając cmentarze wspominamy naszych bliskich zmarłych. Powinnością Polaka jest też pamiętać o tych, którzy ofiarowali swoje życie dla Ojczyzny, stąd nasza inicjatywa, by zapalić lampkę na pomnikach tych, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. To element patriotycznego wychowania!

            Nasza marszruta po miejscach Pamięci Narodowej w centrum Grudziądza rozpoczęła się od pomników na Placu 23 Stycznia (Józefa Hallera, Wiktora Kulerskiego, Witolda Pileckiego),potem był Pomnik Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym, „Roty” i jej założyciela Tadeusza Kaubego, Józefa Piłsudskiego, Mieszkańców Grudziądza zamordowanych w Katyniu oraz kapelana „Rodzin Katyńskich” ks. Zdzisława Peszkowskiego, a na samym końcu Tadeusza Maślonkowskiego ps. „Sosna” na ulicy Marszałka F. Focha.

                Zajęcia edukacyjno-historyczne były solidną dawką wiedzy z zakresu historii regionalnej podaną w atrakcyjnej formie. Natomiast zapalenie zniczy pod pomnikami osób zasłużonych dla Ojczyzny wraz z przybliżeniem ich biografii było ważną lekcją wychowania patriotycznego.

Paweł Górecki