© 2011 by WM

XXIX rajd pieszY „Pamięci gen. Pruszyńskiego”
(21.01.2011)

21 stycznia 2011 r. odbył się  wielodyscyplinowy rajd pieszy poświęcony pamięci generała Stanisława Pruszyńskiego – dowódcy 8 Dywizji Strzelców Grupy Operacyjnej Frontu Pomorskiego armii Gen. Hallera. Wojska polskie, pod dowództwem generała Pruszyńskiego wkraczając do miasta w dniu 23 stycznia 1920 r. zostały wówczas owacyjnie powitane przez mieszkańców Grudziądza, co przerodziło się w wielką patriotyczną manifestację. I właśnie dla uczczenia pamięci tego wielkiego wydarzenia, przypominającego ważny historyczny fakt wyzwolenia Grudziądza i ziemi chełmińskiej spod zaboru pruskiego - po 148 latach niewoli, wzięliśmy udział w rajdzie pieszym.
     Z naszej placówki uczestniczyło w nim 19 uczniów ze szkoły podstawowej i 14 uczniów z gimnazjum. Łącznie stanowiliśmy grupę liczącą 34 osoby wraz z opiekunem.
     Trasa rajdu wyniosła ok. 10 km. Podczas wędrówki odbył się konkurs okolicznościowy poświęcony sylwetce generała Pruszyńskiego oraz historii miasta Grudziądza.
     Miło nam poinformować, że gimnazjaliści: Paweł Wojciechowski i Dawid Matus z klasy III b w kategorii szkół gimnazjalnych zajęli I miejsce.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Dyplom dla Gimnazjum nr 1

Rajd zakończył się w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 na osiedlu – „Rządz”, gdzie zostaliśmy przyjęci ciepłym posiłkiem i gorącą herbatą.
     Oto kilka fotografii z przebiegu rajdu.

Zdobywcy I miejsca Paweł Wojciechowski i Dawid Matus z klasy III b

Na trasie rajdu i podczas postoju

Uczestnicy rajdu

Opiekun WITOLD ZYGADLEWICZ