© 2010 by WM

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego Grudziądz 2010
(24.11.2010)

W środę, 24 listopada 2010 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego, który jest częścią Powiatowego Turnieju Ekologicznego.
     Uczestnicy finału Konkursu spotkali się 15 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu, gdzie rozwiązywali test złożony z 30 pytań (26 tekstowych plus 4 zdjęcia roślin do rozpoznania). Rozgrywany był w dwu kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem konkursu jest propagowanie bogatych walorów przyrodniczo-turystycznych powiatu grudziądzkiego oraz pogłębianie wiedzy uczestników z zakresu ochrony przyrody i środowiska. Nagrody wręczane uczestnikom ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Nadleśnictwo Jamy oraz Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Był wśród nich sprzęt sportowo-turystyczny oraz książki o tematyce przyrodniczej.
     Miło nam poinformować, że nasi uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej również zdobyli miejsca nagrodzone, wśród nich: Marta Tesz z klasy II a, która indywidualnie zajęła 3. miejsce i Dominika Firyn z klasy II b zdobyła wyróżnienie, a ze szkoły podstawowej wyróżnienie otrzymał Kamil Kazanowski z klasy VI b.
     W klasyfikacji zespołowej nasze gimnazjum zajęło 3. miejsce. W drużynie, oprócz Marty i Dominiki była także Lawinia Napiontek z klasy II a.

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Dylom dla naszego gimnazjum

Powitanie uczestników konkursu ekologicznego