© 2010 by WM

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO
"GRAFIKA W CZASIE I PRZESTRZENI"
(4.11.2010)

4 listopada br. w grudziądzkim muzeum odbyło się uroczyste zakończenie projektu edukacyjnego, w ramach którego dzieci i młodzież ZSO nr 1 uczestniczyły w niepowtarzalnych warsztatach.
    „Grafika w czasie i przestrzeni” jest projektem współfinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Edukacja Kulturalna. Główny cel projektu to: pomoc nauczycielom i uczniom w świadomym uczestnictwie w życiu artystycznym poprzez bezpośrednie (warsztaty) i pośrednie (film) zapoznanie się z procesem powstawania dzieł plastycznych, przekazywanie wiedzy o zjawiskach kultury dawnej i najnowszej w odniesieniu do sztuki europejskiej oraz przykładów środowiska lokalnego.
    Tuż po otwarciu wystawy, odbył się panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom edukacji kulturalnej.