© 2010 by WM

PIERWSZY RAJD PIESZY
„Pamięci Września – 1939”
(25.09.2010)

25 września 2010 r. wzięliśmy udział w pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie poświęconym pamięci kampanii wrześniowej roku 1939. Łącznie było nas 35 osób, w tym 17 ze szkoły podstawowej i 18 z gimnazjum. Rajd wiódł trasą z osiedla „Lotnisko” na osiedle „Rządz” wzdłuż ścieżek lasu komunalnego. Podczas wędrówki uczestnicy rajdu włączyli się do miejskiej akcji „SPRZĄTANIA ŚWIATA”. Na plaży miejskiej odbyły się konkursy okolicznościowe wiedzy oraz rzut granatem. Miło nam poinformować, że w rzucie granatem do celu nasze gimnazjum zajęło I miejsce , a konkursie wiedzy nt. przebiegu kampanii wrześniowej gimnazjaliści zajęli II miejsce.

Dyplomy dla naszego gimnazjum

Zwycięzcy rzutu granatem             Zdobywcy II miejsca w konkursie wiedzy

W czasie rajdu nasze gimnazjum otrzymało także piękny Puchar „OSeSKa” – szkole, która przoduje w turystyce, krajoznawstwie i szerzeniu wiedzy przyrodniczej.

Uroczysta chwila wręczenia Pucharu dla naszego gimnazjum
przez Prezesa OSeSKa Ryszarda Fierka

Rajd zakończył się na osiedlu „Rządz”, gdzie każdy turysta otrzymał ciepły posiłek (grochówkę) oraz gorącą herbatkę. Przed zakończeniem rajdu na parkingu przed „Realem” uczestnicy oddali worki z zebranymi śmieciami, dzięki czemu połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, dając przykład innym, że turyści potrafią zadbać o czystość zwiedzanego przez siebie otoczenia.

Punkt odbioru worków ze śmieciami – na parkingu przy „Realu”

Na mecie rajdu – osiedle „Rządz”

Opiekę nad młodszą grupą uczestników rajdu sprawowała Pani Marita Grajewska–Treder.

Na plaży miejskiej nad J. Rudnickim

Następny rajd odbędzie się za tydzień i jak co roku, będzie związany ze „Świętem Ziemniaka”.

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ