© 2010 by WM

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS
XXX RAJDU PIESZEGO "PRZYJACIÓŁ LASU"
(22.05.2010)

22 maja 2010 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w rajdzie pieszym poświęconym ochronie przyrody, głównie lasów.
     Tematyka tegorocznego rajdu została poszerzona również o zagadnienia z zakresu profilaktyki i terapii przeciwalkoholowej, w którą włączeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych, poprzez ich udział w konkursie o uzależnieniach
i przeciwdziałaniu chorobie alkoholowej.
      Miło nam poinformować, że uczniowie naszych szkół: SP – 11 i Gimnazjum – 1
w konkursach okolicznościowych zdobyli dwie wysokie lokaty.
      W przypadku konkursu okolicznościowego poświęconego znajomości Parków Narodowych w Polsce nasi reprezentanci zajęli I miejsce zdobywając Puchar i dyplom oraz nagrody książkowe (nagrodzone zostały: Michalina Kaczmarek i Martyna Klimek).
      Oto trofea zdobyte dla szkoły.

Puchar i dyplom dla SP 11 za zajęcie I miejsca

Natomiast w kategorii szkoły gimnazjalne uczniowie naszego gimnazjum
(Jakub Gruźlewski, Joanna Krzemińska, Paulina Trelewicz i Arkadiusz Misiecki)
zajęli III miejsce.

Dyplom dla Gimnazjum nr 1 za zajęcie III miejsca

Trasa rajdu wiodła z Nicwałdu przez Węgrowo i Lotnisko do Szkoły Podstawowej
nr 3 w Grudziądzu. Długość trasy wyniosła 15 km.
     Na zakończenie imprezy turystycznej wszyscy uczestnicy otrzymali po dwa ciastka (pączek i drożdżówkę) oraz soczki.
     Była to nasza przedostatnia wyprawa rajdowa w tym roku szkolnym, za tydzień wybieramy się na VI rajd pieszy poświęcony pamięci generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego.

Opiekun uczestników rajdu:
WITOLD ZYGADLEWICZ