© 2010 by WM

NOC MUZEÓW w Grudziądzu
(15.05.2010)

Dnia 15 maja 2010 roku, w sobotni wieczór, uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w pokazie mody. Konkurs - pokaz, został zorganizowany przez grudziądzkie muzeum podczas trwania „Nocy Muzeów”.
     Celem przedsięwzięcia było przybliżenie młodzieży problematyki ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne otaczające każdego z nas.
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie strojów w czterech kategoriach: strój wieczorowy, sportowy, plażowy i do pracy. Dziewczęta na przygotowanie swoich strojów miały czas od kwietnia.
     W pokazie wzięło udział ponad 30 uczniów, jednak gimnazja reprezentowało niewielu uczniów. Konkurencja była więc ogromna, gdyż znaczną część stanowili uczniowie z liceum, w tym również z liceum plastycznego.
     Stroje musiały być przygotowane w pełni samodzielnie, a materiały miały być wykonane z surowców wtórnych. Warto nadmienić, że nie wszyscy uczestnicy zachowali reguły gry. Mimo to zabawa była świetna, a przedstawicielki naszej szkoły nie naruszyły regulaminu. Dziewczęta miały okazję poczuć się jak prawdziwe modelki, wychodząc na scenę w światłach reflektorów i błyskach fleszy.
    Jury, w skład którego wchodzili opiekunowie uczniów, pracownicy muzeum oraz osoba z publiczności, przyznawało punkty od 1 do 10. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice:
- STRÓJ SPORTOWY    - JUSTYNA JARZYŃSKA
- STRÓJ PLAŻOWY      - ALEKSANDRA NOWAK
- STRÓJ DO PRACY      - NATALIA DOBRZYŃSKA
- STRÓJ WIECZOROWY - BARBARA STĘPIEŃ

Basia w stroju wieczorowym Co tu jeszcze poprawić? Ostatnie poprawki

Przyklejanie papierowych tipsów Przygotowywanie stroju plażowego

I - wreszcie gotowy strój plażowy

Oj! Strój sportowy do poprawki

Przed pokazem

Jury, opiekunowie, pracownicy muzeum

Pokaz

Natalia odbiera dyplom

Dyplom Natalii

Zwarta grupa modelek

NATALIA DOBRZYŃSKA zajęła III MIEJSCE w kategorii strój do pracy, za co otrzymała dyplom oraz bardzo ciekawe nagrody ufundowane przez grudziądzkie muzeum. Pozostałe uczennice otrzymały wyróżnienia i równie ciekawe nagrody m.in. gadżety z logo naszego miasta i muzeum, notatniki, kubki oraz bilet do kina na dowolny seans. Wieczór był bardzo udany i przyniósł nam dużo satysfakcji i dobrej zabawy.

Opiekun: Anna Orzechowska