© 2010 by WM

ZAJĘCIA ODBYŁY SIĘ W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO:
„Grudziądzkie szkoły perspektywą rozwoju drogi edukacyjnej
i zawodowej dzieci i młodzieży”

X RAJD PIESZY „WIOSNA W PRZYRODZIE”
(25.04.2010)

Dyplom dla Gimnazjum nr 1 za zajęcie III miejsca
w konkursie okolicznościowym

W dniu 24 kwietnia 2010 roku uczniowie SP – 11 i Gim – 1 (26 uczestników) wzięli udział w X rajdzie pieszym – „WIOSNA W PRZYRODZIE”. Podczas rajdu odbył się konkurs okolicznościowy poświęcony znajomości lasu i jego roli w przyrodzie. Nasze gimnazjum reprezentowały Dominika Zawiślak i Joanna Radziszewska z kl. II a, które zajęły III miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomu zdobywczyniom III miejsca w konkursie okolicznościowym

Trasa rajdu wiodła ciekawym szlakiem prowadzącym z pętli autobusowej w Wielkim Tarpnie do Owczarek, następnie przez Lisie Kąty (lotnisko) do Białochowa, wzdłuż Pomnika Przyrody – Alei Kasztanowej prowadzącej wprost do ścieżki przyrodniczo – leśnej w Mokrem w Nadleśnictwie JAMY. Łącznie długość trasy wyniosła około 12 km.
      Główne cele, jakie przyświecały organizatorom rajdu to: poznanie piękna regionu i okolic Grudziądza, popularyzacja idei ochrony przyrody i dbałości o piękno środowiska naturalnego, znajomość budowy lasu i jego znaczenia w przyrodzie oraz dobra i bezpieczna zabawa na świeżym powietrzu. Niewątpliwą atrakcją tej imprezy turystycznej było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Podczas rajdu

Ścieżka dydaktyczna w Białochowie