© 2010 by WM

RAJD GWIAŹDZISTY
„SZLAKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA I POWITANIE WIOSNY”
(20.03.2010)

20 marca br. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym - „Szlakiem Mikołaja Kopernika i Powitanie Wiosny 2010”. Trasa wiodła z Tarpna przez Nową Wieś do Placu Miłośników Astronomii, skąd udaliśmy się na Błonia Nadwiślańskie, które doprowadziły do ostatecznego celu - Szkoły Podstawowej nr 15. Długość przebytej trasy wyniosła około 10 km.
      Celem wyprawy rajdowej było: uczczenie pobytu Mikołaja Kopernika w mieście, zwrócenie uwagi na elementy ochrony przyrody, poznanie walorów środowiskowych regionu, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki pieszej i udział w konkursie okolicznościowym wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz zwiastunach wiosny. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie było zimno. Czuć było nadchodzący powiew wiosny. Oczywiście jak zwykle podczas rajdu odbyły się zmagania konkursowe dwuosobowych zespołów szkół w każdej kategorii wiekowej. Miło nam poinformować, że gimnazjaliści: Dominika Zawiślak i Kamil Kędzierski z kl. II a zajęli I miejsce zdobywając dla szkoły dyplom a dla siebie nagrody książkowe.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Dyplom za zajęcie I miejsca

Odbiór nagród przez zwycięzców konkursu rajdowego

Na trasie rajdu, przy pomniku Mikołaja Kopernika został złożony wieniec kwiatów,
a w budynku SP-15 czekały na uczestników rajdu ogromne drożdżówki i soczki Pycholandii.

Na trasie rajdu

Podczas postoju