© 2009 by WM

XX RAJD PIESZY „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI – 1918”
i XXXIII MISTRZOSTWA 1 OSK W MARSZACH NA ORIENTACJĘ
(7 listopada 2009 – Grupa)

Karolina Olszak i Sabina Wróblewska zdobywczynie I miejsca
w konkursie okolicznościowym rajdu w kat. gimnazja

Drużyna: Adrianna Witkowska i Michalina Kaczmarek (uczennice klasy VI a),
zajęła I miejsce
w konkursie okolicznościowym w kategorii: szkoły podstawowe

W dniu 7 listopada uczniowie SP 11 i Gim 1 wzięli udział w kolejnym rajdzie pieszym zorganizowanym z okazji obchodów 91 rocznicy odzyskania państwowości przez Polskę.
     Rajd odbył się na trasie wiodącej przez lasy w Grupie, gdzie trójka uczennic z Gimnazjum: Nikola Duda, Paulina Trelewicz i Anita Stawicka wzięły również udział w marszu na orientację.

Główne cele tych turystycznych imprez to: popularyzacja turystyki pieszej, aktywny i czynny wypoczynek na świeżym powietrzu, rozbudzanie więzi patriotycznych, udział w konkursie okolicznościowym pn. „Historia odzyskania niepodległości przez Polskę”, dobra i bezpieczna zabawa na świeżym powietrzu oraz udział w marszu na orientację z wykorzystaniem niepełnej mapy topograficznej oraz rozwiązanie testu wiedzy topograficznej.
     Oto kilka fotografii z przebiegu rajdu:

Na trasie rajdu

Podczas postoju