© 2009 by WM

OGROMNY SUKCES UCZNIÓW PODSTAWÓWKI I GIMNAZJUM
NA TRASIE VIII RAJDU PIESZEGO „DNI GRUDZIĄDZA 1291 – 2009”

W dniu 6 czerwca 2009 r. odbył się wielodyscyplinowy rajd zorganizowany przez Wojskowe Koło PTTK Osesek, Oddział PTTK i Klub Garnizonowy w Grudziądzu.
Rajd poświęcony był głównie uczczeniu 718 rocznicy nadania Grudziądzowi praw miejskich. Podczas rajdu miała miejsce rywalizacja o Puchar Dowódcy Garnizonu w biegach na orientację. Wędrując z planami miasta w ręku umożliwił on poznanie piękna Grudziądza wraz z jego historią.
      W trakcie rajdu odbyły się 2 konkursy wiedzy:
1) Konkurs Wiedzy Krajoznawczej pn. „Znam powiat grudziądzki i jego stolicę”.
2) Konkurs pn. „Władysław Łęga – życie i działalność”.
I właśnie w obu konkursach uczniowie szkoły podstawowej indywidualnie i zespołowo zdobyli I miejsca. Znaleźli się wśród nich: Paulina Trelewicz z klasy VI a (I miejsce indywidualnie w konkursie wiedzy o Władysławie Łędze) i Mateusz Figura również z klasy VI a (I miejsce i nagroda specjalna za najlepszy wynik w konkursie wiedzy o powiecie grudziądzkim i jego stolicy).

Zwycięzcy konkursów wiedzowych wraz z opiekunem p. W. Zygadlewiczem
(Mateusz Figura, Jakub Gruźlewski, Monika Duda i Paulina Trelewicz)

Dyplom za zajęcie I miejsca dla SP 11

Rajd był wielodyscyplinowy, a więc była również rywalizacja i zmagania na jego trasie. W tym współzawodnictwie najlepszy wynik osiągnęli uczniowie naszego gimnazjum, którzy zespołowo i indywidualnie także zdobyli I miejsce. Poniżej prezentujemy jedną ze zwycięskich grup wraz ze swoimi trofeami: medalami, dyplomami i pucharem.

Zdobywcy I miejsca w rajdzie „Dni Grudziądza 1291 – 2009”:
Kamil Kędzierski, Robert Kowalski, Dominika Nowacka i Paweł Wojciechowski

Twórcy zwycięstwa z Pucharem

Puchar za zajęcie I miejsca

W tym rajdzie jeden sukces gonił drugi sukces. Możemy powiedzieć, że zmagania rajdowe w roku szkolnym 2008/2009 udało się nam zakończyć z bardzo dobrym wynikiem.

Do zobaczenia na ścieżkach rajdowych w nowym roku szkolnym!

Opiekun koła turystycznego:
Witold Zygadlewicz