© 2011 by WM

„OSOBLIWOŚCI PRZYRODNICZE LASU RUDNICKIEGO”
rajd pieszy członków SK LOP w ZSO nr 1
(28.05.2011)

28 maja 2011 r. członkowie szkolnego koła LOP (uczniowie SP 11 i Gim 1) wzięli udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Ligę Ochrony Przyrody – Oddział w Grudziądzu.

Wspólna fotografia uczestników rajdu wraz z organizatorami

Rajd odbył się szlakiem wędrownym po Lesie Rudnickim (ok. 10 km). Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą w zorganizowanych konkursach i zadaniach ekologicznych, które polegały na: poznawaniu wybranych gatunków roślin (drzew, krzewów, roślin zielnych) oraz grzybów najczęściej spotykanych w lesie, ustaleniu zasad obowiązujących podczas pobytu w lesie, znalezieniu i opisaniu pomnika przyrody oraz sosny wejmutki, określeniu poszczególnych pięter lasu i charakterystycznej dla nich roślinności i wielu innych zadań pozwalających pogłębić wiedzę przyrodniczą. Na mecie rajdu, na wszystkich czekała miłe atrakcje: pieczone kiełbaski, napoje, słodycze, świeżutkie pączki i wiele konkurencji dodatkowych: przeciąganie liny, jedzenie „ptysia” na czas, dmuchanie balonów itp.
     Pod koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale EKOLOGÓW oraz wiele upominków w torbach ekologicznych CEE w Grudziądzu.
     Zabawa była przednia, a oto kilka fotografii z przebiegu rajdu.

Opiekun SK LOP: WITOLD ZYGADLEWICZ

Wchodzimy na trasę rajdu – szlakiem wędrownym Lasu Rudnickiego