© 2011 by WM

IX RAJD "WIOSNA W PRZYRODZIE" JUŻ ZA NAMI
(9.04.2011)

Na trasie rajdu "wiosna w przyrodzie"

9 kwietnia 2011 r. mimo dość wietrznej pogody wzięliśmy udział w XI rajdzie – „WIOSNA W PRZYRODZIE”. W rajdzie uczestniczyła grupa mieszana ze szkoły podstawowej (17 uczniów) i gimnazjum (12 uczniów).
    Trasa rajdu wiodła przez Nową Wieś, Świerkocin, Parski, Mokre i jak co roku zakończyła się na „Ścieżce przyrodniczo – leśnej Białochowo”. W sumie około 10 km.
    Podczas rajdu odbył się konkurs wiedzy leśnej – „Rola lasu w przyrodzie”, w którym nasi gimnazjaliści Jakub i Mateusz Figura zajęli II miejsce. SERDECZNE GRATULACJE!!!

Jakub i Mateusz Figura – zdobywcy II miejsca konkursie okolicznościowym

Największą atrakcją rajdu było ognisko, na którym można było upiec sobie kiełbaski. Pomimo dość trudnych warunków pogodowych udało nam się osiągnąć zamierzone cele rajdu, wśród których szczególnie na sercu leży nam popularyzacja wśród uczniów idei ochrony przyrody i piękna środowiska naturalnego poprzez wspólne przebywanie w jej otoczeniu i podziwianie piękna regionu i okolic Grudziądza.

OPIEKUNOWIE:
Marita Grajewska–Treder i Witold Zygadlewicz

Za tydzień kolejny, 20 – kilometrowy rajd pieszy „CHROŃMY PRZYRODĘ”, który odbędzie się szlakiem niebieskim im. Ks. ppłk. Wł. Łęgi w Borach Tucholskich.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!