© 2011 by WM

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
(21.03.2011)

Jak co roku, 21 marca to symboliczny dzień, kiedy świętujemy nadejście wiosny i żegnamy zimę. W naszej szkole staraliśmy się ją serdecznie i kolorowo przywitać, gdyż zima w tym roku nas nie oszczędzała a my już bardzo stęskniliśmy się za słońcem i zielenią. Od samego rana świeciło słońce, więc już pogoda zwiastowała początek iście wiosennego dnia. Uczniowie chętnie włączyli się zarówno do szkolnych zabaw, jak i tych zorganizowanych przez Urząd Miasta, a ściślej mówiąc Centrum Edukacji Ekologicznej.
     Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się apel "wiosenny" w gimnazjum, na który uczniowie, ubrani na kolorowo, przygotowali różne skecze i żarty. Największe wrażenie zrobił skecz Freestyler z repertuaru kabaretu Dno wykonanany przez uczniów klasy
3 a: M. Konopackiego, J. Tecława, R. Kowalskiego i E. Buhajczuk, pod opieką pani Haliny Stodolskiej. Wystąpił też zespół taneczny prowadzony przez panią Ewę Roś, który zaprezentował swój taniec, nagrodzony Złotym Kotem.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas IV-VI, który rozpoczął tenże skecz Freestyler. Podobnie jak w gimnazjum, jego członkowie, nic nie mówiąc, doprowadzili wszystkich do łez. Muzyka, taniec i gesty stanowiły tutaj doskonały przekaz.

Jako, że 17 marca jest świętem narodowym Zielonej Wyspy, czyli Irlandii, nauczyciele języka angielskiego włączyli się do apelu, aby przybliżyć wszystkim Dzień Świętego Patryka w ramach rozwijania wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Emilia Suchocka, Nicoletta Migaszewska i Patryk Wiśniewski (przedstawiciel Patryków) przedstawili kilka ciekawostek na temat obchodów i symboliki tego święta. Po tym wstępie odbył się konkurs na najciekawszy „zielony” strój. Klaudia Stefaniak z klasy
V a pobiła swoim strojem, a szczególnie kapeluszem, wszystkich uczestników konkursu, zdobywając I miejsce. II miejsce zdobyła Agata z VI a, a III - Natalia Purwin z V a. Nagrody były z pewnością warte tego wysiłku.
     Były też występy karaoke z ulubionymi piosenkami uczniów.

Kolejną atrakcją tego dnia był wyjazd autobusem do centrum miasta, gdzie braliśmy udział w przygotowanej  przez Centrum Edukacji Ekologicznej imprezie z okazji Dnia Wiosny. Kolorowe marzanny przygotowane przez uczniów naszej szkoły stanęły do konkursu i zajęły II i III miejsce.

Dzieci klas I-III, pod opieką pani Iwony Szymańskiej, zaprezentowały swój popisowy układ taneczny do muzyki Vangelisa.

Wybory na Miss i Mistera Wiosny stanowiły kolejną zabawę, no i oczywiście nasza szkoła zgarnęła wszystkie nagrody;) Wszyscy kandydaci i kandydatki miały mieć na sobie stroje z ekologicznych materiałów, i takie też były stroje naszych gimnazjalistów: Marty Jegierskiej, Sabiny wróblewskiej i Jakuba Tecława. Miss Wiosny została Sabina Wróblewska w pięknej, kwiecistej i kolorowej sukni z krepy a Jakub nie miał sobie równych i jednogłośnie został ogłoszony Misterem Wiosny. Nagrodami były aparaty cyfrowe hp, więc naprawdę warto było trochę poświęcić czasu na wykonanie stroju. Te zdjęcia są dowodem na to, że udział w konkursach to gwarantowana świetna zabawa, nagrody, a przy okazji, zdobywanie wiedzy i doświadczeń. Naprawdę warto!!!

Aparaty fotograficzne nie były jedyną nagrodą, jaką otrzymała wiosenna para. Niespodzianką, która zaskoczyła wszystkich, była przejażdżka bryczką na błonia nadwiślańskie, gdzie odbyło się uroczyste palenie wszystkich marzann.

Mówi się, że kwiecień plecień, jednak mamy nadzieję, że wiosna już na dobre u nas zagości i słoneczko będzie dodawać pozytywnej energii zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Pierwszy dzień wiosny okazał się dla naszych uczniów naprawdę niezwykły i emocjonujący.