© 2011 by WM

Nasze rekolekcje wielkopostne
(16-18.03.2011)

W dniach od 16 do 18 marca w naszej parafii św. Józefa Oblubieńca i w naszej szkole odbywały się rekolekcje parafialne oraz szkolne. Już 15 marca przygotowaliśmy Dzień Chorego. Uczniowie naszej szkoły przedstawili ludziom schorowanym i w starszym wieku program artystyczny, w ramach którego uczennice gimnazjum wykonały utwory na skrzypcach , a dzieci ze Szkoły Podstawowej recytowały wiersze. Na zajęciach koła Caritas wykonaliśmy anioły, którymi obdarowaliśmy gości. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i zostaliśmy zaproszeni na mały poczęstunek.

Konkurs i prezentacja piosenek religijnych

W ramach rekolekcji słuchaliśmy Słowa Bożego głoszonego przez Ojca z zakonu św. Franciszka z Asyżu: Ojca Witta, uczestniczyliśmy w nabożeństwach oraz w Drodze Krzyżowej ulicami osiedla, ale również wyśpiewaliśmy Panu naszą radość. W ramach tej prezentacji uczniowie każdej klasy zaprezentowali piosenkę religijną. Odbył się również konkurs indywidualny z nagrodami. Dziękujemy za zaangażowanie a księdzu proboszczowi kanonikowi Józefowi Lipskiemu za słodycze i ufundowane nagrody.
     W grupie klas I–V pierwsze miejsce zdobyła klasa V a, a indywidualnie Oliwia Żmijewska z kl.III a.
W grupie klas VI - Gimnazjum - zwyciężyła kl. II b, a indywidualnie: Kamila Kreńska i Elżbieta Buhajczuk z kl. III.

Bożena Wojciechowska
Anna Dobrzyńska-Pakowska