© 2011 by WM

Marsz na orientację po Grudziądzu pn. „Śladami Astronoma”
(21.03.2011)

21 marca 2011 r. z okazji Dni Kopernikowskich wzięliśmy udział w rajdzie – marszu na orientację po Grudziądzu pn. „Śladami Astronoma”.

Wspólne zdjęcie organizatorów i uczestników rajdu

Rajd zorganizowało II liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu pod kierunkiem nauczycielki historii Pani Anny Goszka.
     Z naszej placówki w rajdzie udział wzięli:
ze szkoły podstawowej – Alicja Dalasińska i Oliwia Macierzyńska z kl. V a,
a z gimnazjum – Kamil Kędzierski i Damian Sikorski z kl. III a.
     Trasa rajdu wiodła przez poszczególne punkty - wyznaczone miejsca miasta Grudziądza, przy których należało wykonać określone zadania. Każdy uczeń miał swojego opiekuna. Byli to uczniowie III klasy liceum, którzy pomagali  odnajdować wyznaczone punkty i wspierali uczestników w udzielaniu odpowiedzi na postawione przed nimi pytania. Pytania miały na celu przybliżyć wiedzę z historii miasta oraz jego zabytków. Był to ciekawy i niekonwencjonalny sposób poznawania naszego miasta. Taka żywa lekcja historii w terenie, na której bez stresu uczniowie mogli nie tylko wykazać się posiadaną wiedzą, ale przede wszystkim stykając się z różnymi obiektami miasta mogli skojarzyć, jakich ważnych wydarzeń lub postaci historycznych one dotyczą.
     Najbardziej miłym akcentem tego przemiłego przedsięwzięcia licealistów był moment podsumowania rajdu, ale nie tylko. Miłą niespodzianką było również  miejsce zakończenia rajdu - była nią pizzeria Da Grasso. Każdy uczestnik i opiekun miał wolną rękę w wyborze produktu z menu serwowanego przez pizzerię. Wszyscy się posilili do syta i z niebywałym smakiem, a do tego wszystkiego każdy uczestnik otrzymał wspaniałą nagrodę w postaci MP3 – nowszej generacji.
     Jako uczestnicy tej edukacyjnej - turystyczno – rekreacyjnej imprezy serdecznie dziękujemy jej organizatorom.

Opiekun
WITOLD ZYGADLEWICZ

Nasi opiekunowie – uczniowie II LO w Grudziądzu z uczestnikami rajdu

W Liceum przed wyjściem na trasę rajdu