© 2011 by WM

Szkoła Leśna na Barbarce wydała i udostępniła raport
 z realizacji 3 – letniego projektu pn.
„Człowiek, środowisko, integracja”

W minionym roku szkolnym nasza placówka otrzymała Certyfikat przedstawiciela sieci zielonych szkół, która została utworzona w ramach realizacji projektu edukacyjnego w latach 2008 – 2010 przez Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne „Tilia” w bezpośrednim wykonawstwie – Szkoły Leśnej na Barbarce. Projekt ten został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
     Nasza placówka w ramach projektu uczestniczyła w różnych zaplanowanych działaniach proekologicznych wykonywanych zarówno na terenie Szkoły Leśnej jak i w obrębie szkół macierzystych należących do zespołu, czyli Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 1.
     Jedno z tych działań znalazło się na łamach raportu opracowanego przez Szkołę Leśną. Ukazuje ono poczynania uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 11 w związku z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
     Oto strona tytułowa raportu oraz zamieszczona w nim relacja z jednego z wydarzeń, jakie miały miejsce w naszej placówce w ramach realizacji projektu pod kierunkiem Pani Teresy Czekały.

Strona tytułowa raportu i relacja z obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska

Koordynator projektu w ZSO nr 1