© 2011 by WM

DBAMY O ZBROWIE NASZYCH UCZNIÓW
(21.03.2011)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu bierze udział jako jedyna szkoła w Grudziądzu w realizacji programu zalecanego przez Ministerstwo Zdrowia
„5 porcji warzyw, owoców i soku”. Celem programu jest przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom korzyści wynikających ze spożywania owoców, warzyw i soków oraz promowanie postawy zdrowego odżywiania. W ramach programu realizowanego w naszej szkole dzieci jak dotąd przygotowywały już owocowo-warzywne sałatki czy warzywne przekąski.

Realizujemy także program „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka” od Agencji Rynku Rolnego. Program „Owoce w szkole” ma zachęcić dzieci do spożywania większej ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych.

Corocznie w naszym zespole szkół odbywa się Dzień dla Zdrowia.

Od II semestru działa w nowym pomieszczeniu sklepik szkolny. Sklepik serwuje smaczne kanapki, ciepłe napoje i dania. Poprawił się stan sanitarny i wygląd pomieszczenia. Posiada dodatkowe miejsca, gdzie uczniowie mogą zjeść ciepły posiłek czy smaczną kanapkę. Staramy się jako szkoła nie reklamować słodyczy i innych niezdrowych przekąsek.

o nas w Nowościach