© 2011 by WM

XLII RAJD PIESZY "GRUDZIĄDZ WOLNY"
(5.03.2011)

Na starcie przed obeliskiem upamiętniającym mord Polaków przez Niemcy Hitlerowskie w latach 1939 – 1945 w Wałdowie

5 marca 2011 r. nasza placówka gościła w swoich murach uczestników, opiekunów i organizatorów 42. rajdu pieszego – "Grudziądz wolny”, który jak co roku dla uczczenia kolejnej (tym razem 66.) rocznicy wyzwolenia Grudziądza spod okupacji faszystowskiej odbywa się zgodnie z kalendarzem imprez turystycznych Komisji Turystyki Pieszej Wojskowego Koła PTTK OSeSek w Grudziądzu.
    Ilość uczestników biorących udział w radzie była imponująca. W sumie było nas ponad 300 osób zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych, w tym z naszego zespołu szkół 54 osoby (21 z SP 11
i 33 z Gim 1).
    Trasa rajdu była bardzo przyjemna i wiodła z Wałdowa Szlacheckiego przez Biały Bór do naszej szkoły (ok. 10 km). Na trasie odbył się konkurs okolicznościowy wiedzy krajoznawczo – historycznej, a na mecie w naszym ZSO nr 1 zostały przeprowadzone konkursy dla Pań, opiekunek grup szkolnych – „Rzut wałkiem na odległość” oraz turniej strzelecki przygotowany dla młodzieży szkolnej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „SAGITTARIUS”. Rozstrzygnięto także ogłoszony na okoliczność rajdu konkurs plastyczny pn. – „Grudziądz w moich oczach”.
     Uczestnicy rajdu po dotarciu do budynku naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej sylwetkę Patrona NASZEJ PLACÓWKI - Jana Heweliusza, a następnie z dużym zaciekawieniem oglądali film przyrodniczy – „Mikrokosmos”.  W trakcie projekcji filmowej był czas na ciepły posiłek: zupa grochowa oraz herbatka z cytryną. Można było przyjrzeć się plastycznym pracom konkursowym, które wystawiono na holu głównym szkoły. Zapisani uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w strzelaniu z broni sportowej.
     Bardzo dzielnie w pracach porządkowo – organizacyjnych rajdu: podczas konkursu strzeleckiego, przy wydawaniu posiłków, sprzątaniu i porządkowaniu terenu po imprezie, organizatorów rajdu wspierały nasze gimnazjalistki oraz członkowie klubu sportowego „Sagittarius”. Bogactwo imprez wokół rajdowych z pewnością uatrakcyjniło przebieg całej imprezy turystycznej tak, że każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Czas minął szybko i na pewno przyjemnie.
     Oto fotografie ukazujące przebieg rajdu i jego zakończenie, podczas którego również nasi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

Dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie wiedzy historyczno-turystycznej

Sabina Wróblewska i Anita Stawicka Zdobywczynie 3. miejsca

Zdobywcy I i II miejsca w turnieju strzeleckim (Kamil Kędzierski i Milena Trelewicz)  wraz z członkinią jury turnieju Agnieszką Kędzierską Joanna Miler zdobywczyni „Grudziądz w moich oczach” 2. miejsca w konkursie plastycznym

W konkursie plastycznym – wysokie punktowane IV miejsce zajął również Marek Cieślukowski z klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 11.

WSZYSTKIM ZDOBYWCOM WYSOKICH MIEJSC SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Powitanie opiekunów Z opiekunami p. Maritą Grajewską–Treder i p. Witoldem Zygadlewiczem

Na trasie rajdu...

...i podczas postoju

Powitanie uczestników w naszej placówce Wystawa prac plastycznych uczniów