menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2013 by KG
   

WIADOMOŚCI 

 

KLUB SZKÓŁ UNICEF

 

Wystarczyłoby, aby dla przemiany świata ktoś, nawet mały, miał odwagę rozpocząć”

Bruno Ferrero


Od listopada 2013 roku nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF – szkolnym koordynatorem akcji jest pani H. Stodolska. Projekt zrzesza szkoły, które chcą uczestniczyć w akcjach humanitarnych dedykowanych najbardziej potrzebującym dzieciom z całego świata.

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki i tych uczniów, którzy pragną nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Jako członkowie Klubu Szkół UNICEF od dzisiaj mamy prawo posługiwać się logo Klubu w oficjalnych dokumentach szkoły i możemy umieścić je na stronie internetowej szkoły.

Celem Klubu jest:

· Edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata,

· Budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości,

· Zaangażowanie szkół we współpracę z UNICEF w ramach organizowanych projektów,

· Propagowanie idei tolerancji międzykulturowej i międzynarodowej


Już niedługo na jednym ze szkolnych korytarzy powstanie „Kącik UNICEF”. Będzie to miejsce, w którym każdy będzie mógł dowiedzieć się czym jest UNICEF i w jaki sposób można się włączyć do organizowanych przez niego akcji. W miejscu tym można też będzie zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami o ludziach z różnych zakątków świata. Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania powstałego niebawem Kącika UNICEF oraz do śledzenia informacji o działalności naszego Klubu, które zamieszczane będą na stronie szkoły, a w przyszłości także do aktywnego włączania się w organizowane akcje.

Jesteśmy pewni, że możemy na Was liczyć, w końcu Uczniom naszej Szkoły nie zabraknie odwagi, do tego, by nieść pomoc innym.