menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2013 by WM
   

WIADOMOŚCI

 

SUKCES W MARSZACH NA ORIENTACJĘ!
(8.06.2013)

      W ostatnią sobotę 8 czerwca br. odbył się punktowany do Pucharu Komisji Turystyki Pieszej XII Rajd Pieszy „Dni Grudziądza 1291-2013”. W rajdzie pod opieką pana Jacka Treichela wzięło udział 17 naszych gimnazjalistów.
      Podczas imprezy odbyły się również zawody na orientację o Puchar Dowódcy Garnizonu Grudziądz. Miło nam donieść, że I miejsce w kategorii gimnazjów zajął Paweł OLESIEWICZ, a II miejsce Marcin RUJNER.

   

     Trasa rajdu pieszego rozpoczynała się przy forcie w Lasku Miejskim za wodociągami i prowadziła przez Piaski – Rudnik aby zakończyć się ponownie na terenie fortu. Uczestnicy mieli do pokonania trasę ponad 10 km. Na trasie rajdu odbył się konkurs okolicznościowy na temat historii Grudziądza. Po zakończonym teście nasi zawodnicy – Rafał Narloch i Paweł Tolla zajmowali ex aequo I miejsce. Podczas przeprowadzonej dogrywki niezbyt szczęśliwie wylosowali pytanie i w efekcie końcowym zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum. Przy tradycyjnych zwycięstwach w podobnych konkursach uczestnicy odczuwali zrozumiały niedosyt. Miejsce na rewanż będzie podczas najbliższego rajdu.
     Miłym momentem było spotkanie na trasie z drugą ekipą ZSO nr 1 na trasie konkurencyjnego rajdu prowadzoną przez Pana Witolda ZYGADLEWICZA.

     

     Zmęczeni, lecz w pełni usatysfakcjonowani turyści, dotarli autobusem do Mniszka obiecując sobie spotkanie na kolejnym rajdzie.  

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

Opiekun: Jacek Treichel