menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2012 by WM
   

WIADOMOŚCI

 

  WSPANIAŁE WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW NA
XXVI MISTRZOSTWACH CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ W GRUPIE
(20.10.2012)


Wspólne zdjęcie uczestników marszu na orientację

      20 października 2012 r. w Klubie Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie odbyły się XXVI Mistrzostwa Centrum szkolenia Logistyki w Marszach na Orientację. Nasz zespół szkół wystawił zespoły w 3 kategoriach wiekowych: TP – grupy początkujące
(1 drużyna), TD – grupy dziecięce (7 drużyn) i TM – grupy młodzieżowe (6 drużyn). W zależności o kategorii wiekowych drużyny pokonywały inne długości tras z użyciem coraz bardziej utrudnionych w czytaniu map. Szczególnie trudno było na trasie TM, gdzie mapy były już niepełne. W tym miejscu warto podkreślić, że marsze na orientację są dyscypliną turystyki kwalifikowanej, a pdstawową zasadą tej formy uprawiania turystyki jest odnalezienie w terenie, punktów naniesionych na mapę, którą uczestnicy marszu na jego starcie otrzymują od organizatora. Podczas tego typu imprezy uczestnik uczy się i rozwija umiejętność pracy z mapą, kompasem oraz przyrządami kreślarskimi. W przeciwieństwie do biegów na orientację, w marszach liczy się w pierwszej kolejności dokładność pokonania trasy. I na to stawialiśmy przygotowując się do tej imprezy.
      Marsz rozpoczął się o godzinie 9:30 dla grup TP i TD, natomiast dla grup TM wędrówka rozpoczęła się nieco później, gdyż zespoły musiały dojechać na specjalnie przygotowane dla nich leśne trasy.
      Miło nam poinformować, że pomimo wielu trudności z rozszyfrowywaniem Punktów Kontrolnych wszystkim uczestnikom udało się szczęśliwie dotrzeć na metę. Najbardziej rozradował nas moment ogłoszenia oficjalnych wyników w kat. TD i TM. W tej pierwszej nasze drużyny zajęły medalowe miejsca. Są to: Kamil Tobółka i Kamil Dubilis z kl. VI b, którzy zajęli II miejsce, zdobywając dyplomy i srebrne medale oraz Klaudia Stefaniak i Martyna Grodzka z kl. I a gimnazjum, które zajęły III miejsce, zdobywając dyplomy o brązowe medale.

 
Zdobywcy II i III miejsca w kategorii TD wraz z opiekunem

     W kategorii TM również mamy wspaniałe wyniki. I miejsce, zdobywając dyplomy i złote medale otrzymali: Kamil Narewski i Marcin Rujner z klasy III b gimnazjum, natomiast Agata Zdral i Michalina Gadaj z kl. II b gimnazjum zdobyły III miejsce, zdobywając dyplomy i brązowe medale.

     
Zdobywcy złotego i brązowego medalu w kategorii TM

WSZYSTKIM MEDALISTOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

 
Baza startowa

 
Odprawa grup


Komisja sędziowska


Na starcie


Wyjazd grup TM

   
Nauka grup początkujących

 
Odczytujemy kody lampionu, punkt kontrolny nr 1

 
W trasie

 
Powrót grup TM

   
Na mecie

   

     
Wręczenie medali i dyplomów

Następna impreza turystyczna odbędzie się za 3 tygodnie. Będzie to rajd pieszy poświęcony obchodom  Święta Niepodległości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ