© 2012 by WM

„Żywa lekcja historii” w ZSO nr 1
(26.03.2012)

15.03.2012 r. podczas rekolekcji wielkopostnych odbył się w naszym zespole szkół II Międzyklasowy Konkurs Piosenki Religijnej pod hasłem „Wyśpiewajmy Panu naszą radość” zorganizowany przez nauczycieli religii: Beatę Makowską i Bożenę Wojciechowską. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną piosenkę. Były wśród nich tradycyjne, piękne pieśni kościelne („Kto się w opiekę”), radosne piosenki zespołu „Arka Noego” („Dziękuję Ci”) czy wokalistki Magdy Anioł („Zaufaj Panu”), refleksyjne utwory („List do Boga”, „Mój Mistrzu”), piosenki wspólnot chrześcijańskich („Ziemia”, „Niebo mam w sercu mym”) oraz pieśń lednicka („Jesteśmy mocni wiarą i nadzieją”). Niektóre klasy wzbogaciły swój występ dodając choreografię, grę na instrumentach oraz fragmenty zaśpiewane solowo.
     Dzieci i młodzież z sympatią i życzliwością reagowały na każde wykonanie, nagradzając je gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji konkursu, a Księdzu Kanonikowi Józefowi Lipskiemu za ufundowanie dyplomów, pamiątek i słodyczy dla dzieci i młodzieży.
     Oto wyniki konkursu:
Szkoła Podstawowa kl. I – III:
     – I m.    III b,
     – II m.   II a,
Szkoła Podstawowa kl. IV – V:
     – I m.    V b,
     – II m.   V a,