© 2012 by WM

„Żywa lekcja historii” w ZSO nr 1
(26.03.2012)

26 marca 2012 r., dzięki p. dyrektor M. Treichel, która zarejestrowała naszą szkołę w projekcie „Edukacja regionalna drogą do umocnienia tożsamości regionalnej i marki województwa kujawsko-pomorskiego” uczniowie I klasy gimnazjum i VI klasy szkoły podstawowej mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w „żywej lekcji historii” z zakresu historii II wojny światowej w wymiarze regionalnym. Uczniowie w ciekawej formie mogli się dowiedzieć m.in.: o przebiegu kampanii wrześniowej; jak toczyło się życie na okupowanych terenach dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto członkowie grupy rekonstrukcyjnej prezentowali umundurowanie i uzbrojenie żołnierza polskiego i niemieckiego z okresu II wojny światowej. Warto było uważać na zajęciach, ponieważ na koniec był konkurs dla uczniów z nagrodami z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zajęcia  te są realizowane w ramach projektu „Edukacja regionalna drogą do umocnienia tożsamości regionalnej i marki województwa kujawsko-pomorskiego”, projekt zaś jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków samorządu województwa.

Paweł Górecki

Relacje uczniów:

26 marca miałam okazję być na żywej lekcji historii, która odbyła się w naszej szkole. Głównym tematem była II wojna światowa. Dzięki tej lekcji dowiedziałam się jakie mundury ,buty, czapki, hełmy nosili żołnierze polscy oraz jakie mieli wyposażenie. Bardzo spodobała mi się ta lekcja, ponieważ zrobiła na mnie ogromne wrażenie, pogłębiłam swoją wiedzę oraz dowiedziałam się więcej o armii polskiej.

Marta Firyn