© 2012 by WM

PRAWDZIWIE WIOSENNY RAJD GWIAŹDZISTY
(17.03.2012)

W sobotę, 17 marca 2012 r. powitaliśmy wiosnę, można powiedzieć, że prawie dosłownie, gdyż dzień był wyjątkowo ciepły jak na ten okres klimatycznego przedwiośnia. Drugim celem rajdu było uczczenie pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz miłe spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że trasa rajdu wiodła przez Las Miejski, gdzie mijaliśmy niedawno powołany do życia użytek ekologiczny pn. „Ostoja Miłoleśna”.
     W rajdzie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej (24 uczestników) i 12 uczniów gimnazjum – łącznie 36 osób. Wszyscy wykazali się dobrą tężyzną fizyczną – bez trudu pokonali 10 – kilometrowy odcinek wędrówki.
     Tym razem nie było specjalnych fajerwerków w związku z konkursem okolicznościowym, ale i tak wszystkim uczestnikom rajdu bardzo się podobało, zarówno na trasie, jak i w miejscu zakończenia, Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
nr 2, gdzie zostaliśmy serdecznie przyjęci i poczęstowani gorącą grochówką oraz herbatką z cytryną.

Na trasie rajdu

Nasi gimnazjaliści

Chcemy być ładne

Odpoczynek