© 2012 by WM

Niezwykła zajęcia w naszej szkole prowadzone
przez  żołnierzy Marynarki Wojennej
(29.02.2012)

Na mocy porozumienia podpisanego dnia 23.09.2011r. między Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu, a Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej, dnia 29 lutego 2012 roku gościliśmy w naszej szkole delegację DZH MW w składzie:
- kmdr ppor. Grzegorz KOKOSIŃSKI - dowódca ORP "Heweliusz"
- por. mar. Paweł TALAGA - oficer wychowawczy na ORP "Heweliusz"
- ppor. mar. Krzysztof DYRCZ - d-ca działu nawigacyjnego na ORP "Heweliusz".
     Oficerowie MW poprowadzili dla kas II i V SP oraz II Gimnazjum zajęcia o tematyce: „Zaślubiny Polski z Morzem”, których dokonał 10 lutego 1920 r. w Pucku generał Józef Haller oraz historię dostępu Polski do morza. Ponadto uczniowie zadawali wiele różnych pytań związanych z pracą na okręcie oraz samą służbą w Marynarce Wojennej.
     Wiele ciekawych pytań na pewno padnie na kolejnych spotkaniach z oficerami Marynarki Wojennej, ponieważ nasze spotkania będą cykliczne i uczniowie poznają jeszcze m. in. tradycje i ceremoniał morski, stopnie wojskowe oraz mundury w Marynarce Wojennej RP, wiązanie węzłów marynarskich i wiele innych ciekawostek.

Przywitanie przedstawicieli Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW RP

Zajęcia dla klas II gimnazjum prowadzi dowódca ORP "Heweliusz"
 kmdr ppor. Grzegorz KOKOSIŃSKI

Uczniowie klas II SP poznają budowę okrętu wojennego,