© 2012 by WM

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
(8.02.2012)

8 lutego 2012 roku odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Był to konkurs skierowany do uczniów grudziądzkich szkół gimnazjalnych, których uzdolnieni muzycznie reprezentanci mogli pokazać swoje umiejętności w naszej szkole. Do konkursu stanęło około 40 uczestników z 6 szkół, w tym wystąpiło 9 solistek i 6 zespołów. Mimo, że królował język angielski, usłyszeliśmy też piosenki w języku niemieckim i 1 piosenkę w języku rosyjskim. Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.
     Nie mniej ważne jest zdobywanie doświadczeń, umiejętność prezentacji siebie przed nieznaną publicznością oraz integracja międzyszkolna; z pewnością wszystkie te cele zostały osiągnięte.
     Wydawało się, że wszyscy młodzi artyści pokonali tremę i dali się ponieść gorącej atmosferze, którą stworzyła publiczność.
Konkurs rozpoczął się powitaniem gości przez panią dyrektor i organizatorów,
a Paweł Oleszak i Adrianna Witkowska, reprezentujący młodzież naszej szkoły, poprowadzili całe wydarzenie.

Uczestników konkursu oceniało jury, którego skład tworzyli nauczyciele języków obcych i muzyki szkół uczestniczących w konkursie.
     Zgodnie z regulaminem konkursu jury oceniało stopień trudności piosenki biorąc pod uwagę czystość i poprawność wykonania, aranżację i choreografię utworu. Była też  oceniana trudność i wykonanie piosenki pod względem językowym oraz ogólne wrażenie artystyczne i umiejętność prezentacji.
     Artyści z Gimnazjum nr 7 wystąpili jako pierwsi: były to trzy solistki i dwa zespoły.

Następnie ZSO nr 2 z zespołem.

ZSO nr 3 reprezentowały 2 solistki i zespół,

a ZSO nr 4 – solistka.

ZSO nr 5 - 3 solistki

Na końcu wystąpiła nasza szkoła, ZSO nr 1, czyli solista Damian Skarżyński, duet Marta Jegierska i Michalina Kaczmarek oraz zespół wokalno-instrumentalny.

Jury miało naprawdę trudne zadanie, każdy z tych młodych artystów dał z siebie wszystko i każdy czymś urzekł. Nie było łatwo podjąć decyzję, jednak Kinga Wojtaś z Gimnazjum nr 7 zdecydowanie podbiła serca jury swoim głosem. Piosenka nosiła tytuł Turning Page i jest znanym młodzieży utworem z filmu Zmierzch. II miejsce zajęła Oliwia Górska z Gimnazjum nr 4, z piosenką Pink Mr President, III miejsce - zespół z ZSO nr 2 w składzie: Wiktoria Stefańska, Julia Szałkowska, Monika i Sandra Góras oraz Agnieszka Kasprowicz z niemiecką piosenką Neny: Irgendwie, irgendwo, irgendwann.
    Jury zdecydowało wręczyć również dwa wyróżnienia: otrzymał je zespół z Gimnazjum nr 7 za piosenkę Lollypop oraz Damian Skrżyński za Secrets.

Należy jeszcze koniecznie nadmienić, że nasz rockowy duet Marta i Michalina, również wypadł świetnie i znalazł się na miejscu 4.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Dziękujemy wszystkim wschodzącym gwiazdom za uczestnictwo, dziękujemy opiekunom za ich przygotowanie i do zobaczenia w przyszłym roku!