© 2011 by WM

"GÓRA GROSZA" W NASZEJ SZKOLE
(21.11 - 2.12.2011)

W dniach 21 listopada do 2 grudnia br. cały zespół szkół przystąpił do XII edycji akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom i odnoszącej się do pomocy dzieciom z rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowiom rodzinnym, domom dziecka, które przechodzą reorganizację.
     Przez 11 lat organizowania zbiórek w szkołach i przedszkolach ogółem zebrano 18 mln złotych, corocznie zbiera się 180 ton drobnych pieniędzy pomagających spełnić marzenia dzieciom, które wychowują się poza własna rodziną.
     Skarbonki, do których można było wrzucać monety znajdowały się w: świetlicy, bibliotece, sklepiku oraz w salach lekcyjnych klas młodszych. Zorganizowaniem akcji w naszej szkole zajęły się: Małgorzata Binder i Anna Wiśniewska, natomiast wielu nauczycieli je wspomagało m.in. Bożena Wojciechowska, Jolanta Topolewska, Anna Głodowska oraz pani Krystyna Chilińska ze sklepiku szkolnego. Szkoła podstawowa zebrała ponad 160 złotych. W gimnazjum zebrano 79 zł  i 34 grosze. Warto podkreślić, że uczennica kl. I a gimnazjum Marta Firyn przyniosła woreczek monet ważący ponad 3 kg! Teraz czeka nas już tylko zapakowanie monet w specjalny worek, sporządzenie protokołu zbiórki i przekazanie pieniędzy organizatorom akcji.
     Przeprowadzona akcja dowodzi, że nasi uczniowie mają świadomość faktu, że nawet bardzo drobne monety mogą stworzyć duży fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona pomoc rówieśnikom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

DZIĘKUJEMY!

Anna Głodowska