© 2008 by WM

TURYSTYKA

PODSUMOWANIE SEZONU TURYSTYCZNEGO 2008

13 grudnia br. puchary na zakończenie sezonu turystycznego 2008 r. zostały rozdane…
      Tradycyjnie I miejsce dla Gimnazjum nr 1 i IV dla Szkoły Podstawowej nr 11 w rywalizacji o Puchar Komisji Turystyki Pieszej. Tak nasz zespół zakończył sezon turystyczny w roku 2008.

Gimnazjaliści wraz opiekunką p. Barbarą Badźmierowską odebrali Puchar
i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych

Uczniowie SP – 11 wraz z opiekunem p. Witoldem Zygadlewiczem
przed Klubem Garnizonowym z Pucharem i dyplomem za IV miejsce

Podsumowania współzawodnictwa turystycznego za rok 2008 jak zawsze dokonano w Klubie Garnizonowym w Grudziądzu, gdzie mieści się siedziba Wojskowego Koła PTTK „OSesek”. Puchary i dyplomy dla najaktywniejszych szkół w turystyce pieszej wręczał p. Tomasz Simiński – Stanny, Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Grudziądzu wraz z Prezesem Koła „Osesek” p. Ryszardem Fierkiem. Było uroczyście i radośnie, zwłaszcza, że w bieżącym roku główny organizator rajdowych i marszowych zmagań o Puchar Komisji Turystyki Pieszej – „Osesek” obchodzi okrągłą – XX rocznice swojego istnienia. To z pewnością dobry moment, aby Kołu pogratulować i życzyć wszystkiego najlepszego na kolejne lata pracy.
      Sobie również gratulujemy, gdyż wyniki współzawodnictwa, jak w latach ubiegłych zostały zachowane.
      I tak:
Gimnazjum w 8 imprezach zaliczanych do pucharu, w których udział wzięło 83 uczestników uzyskało 610 punktów, natomiast szkoła podstawowa z udziałem 160 uczestników zdobyła 625 punktów. Jest nas więc młodych turystów dość liczne grono – z czego jesteśmy bardzo dumni.

Mamy jeszcze dwie fotografie z rajdu podsumowującego tegoroczny sezon turystyczny.
Oto one.

Na trasie rajdu – wzgórze zamkowe

Po odebraniu trofeów z Prezesem Zarządu Oddziału PTTK w Grudziądzu

Puchar i dyplom dla gimnazjum