© 2007 by WM

NADANIE IMIENIA I WRĘCZENIE SZTANDARU

P. dyrektor przekazała sztandar pocztowi sztandarowemu. "Przekazuję sztandar w Wasze ręce. Należy on do tych symboli narodowych, które w trudnych dla Ojczyzny chwilach były symbolem hartu ducha i woli zwycięstwa. Niech będzie dla Was tym, co jest najlepsze, co jest ludzkie, co jest godne naśladowania".

Przedstawiciele klas złożyli ślubowanie na sztandar.
"Będziemy służyć ojczyźnie naszej Rzeczypospolitej Polskiej, rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem.
Dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli i wychowawców.
Solidnie wypełniać obowiązki ucznia.
Godnie reprezentować swoją szkołę, wszystkimi swoimi umiejętnościami, wytrwałą pracą, wzorowym zachowaniem,
a tym samym godnie reprezentować osobowość młodego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej".

Poczet sztandarowy ustawił się w szyku.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście - odczytali listy gratulacyjne.

p. Bożena Adamska
 Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

p. Robert Malinowski
 Prezydent Miasta Grudziądza

p. Krystyna Stawecka
przedstawiciel dyrektorów grudziądzkich szkół

p. Bożesław Tafelski
Sekretarz Powiatu Grudziądzkiego

mjr. Jacek Treichel
Dyrektor Zarządu Wojewódzkiego LOK

p. Jacek Buzalski
Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podziękowała słowami: "Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli skierować do nas swoje słowa. W imieniu całej społeczności uczniowskiej pragnę jak najserdeczniej podziękować za tak wspaniały dar, jakim jest sztandar. Za dzisiejszą historyczną uroczystość, której jesteśmy świadkami - uroczystość, która zdarza się tylko raz w życiu szkoły. Za wkład pracy włożony w jej przygotowanie oraz uświetnienie jej swoją obecnością".

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego wyprowadzono sztandary.

Tak zakończyła się oficjalna część uroczystości.

wstecz                                       dalej