Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy razem!

900x5189 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy razem!

 

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek  zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów jak i samych dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Ważne w idei DBI jest też pokazanie aktualnych problemów dotyczących zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w tej kampanii. Podjęliśmy inicjatywy, które  przedstawiały najważniejsze kwestie dotyczące tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu - informacje na stronie szkoły, lekcje o bezpiecznym Internecie na lekcjach wychowawczych i informatyce, konkursy plastyczne dla uczniów.

Celem wszystkich podjętych działań było uświadomienie, że Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się, ale także zagrożenia na które jesteśmy narażeni oraz pokazanie jak radzić sobie z zagrożeniami w sieci'

 

             prace plastyczne nadesłane na konkurs

 

„Escap room  - Bezpieczny Internet”


Oto wyniki konkursów plastycznych:

 

  1. konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny Internet - czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu”
  2. konkurs na plakat wykonany w programie graficznym (np. w programie Paint) pt. „Bezpieczny Internet - czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu”.

klasy I – III

I miejsce: Zuzanna Aniołkowska Ib

II miejsce: Anna Winiarska Ia

III miejsce : Franciszek Kukliński Ib

wyróżnienie: Filip Dudkowski IIb

 

klasy IV - VIII

I miejsce: Jonathan Zasidko VIIa

II miejsce: Dominik Niegórski VIIc

III miejsce : Julia Klimek VIIa

wyróżnienie: Patryk Krzysztofik VIIc

  

klasy IV-VIII:

I miejsce: Maja Radziszewska VIb

II miejsce: Aleksander Stodolski VIa

III miejsce : Adam Pepliński Va

wyróżnienie: Nikodem Gabryszewski VIb, Maja Kerber, IVa, Olivier Rutkowski VIIb