Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Narodowe Święto Niepodległości w SP 11

123963193 1003755826797766 4313085046014794955 oNarodowe Święto Niepodległości  to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. To jedna z najważniejszych dat w kalendarzu . To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Polacy odzyskali wolność.

Gdyby dziś nie było pandemii i zdalnego nauczania odbywałyby się jak co roku akademie, uroczystości i liczne imprezy okolicznościowe upamiętniające to wydarzenie. Delegacja szkolna złożyłaby wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku w Grudziądzu podczas podniosłej patriotycznej uroczystości. Gdyby…..     Niestety to nasze świętowanie w czasie obostrzeń musi przybierać inne formy, bo nie chcemy zapominać o ważnych wydarzeniach z naszej historii, które są tak ważne dla kształtowania naszej tożsamości narodowej.

Dlatego podczas lekcji historii i na godzinach wychowawczych prowadzonych online nauczyciele przybliżyli i przypomnieli znaczenie tego ważnego wydarzenia , które 102 lata temu przywróciło Polsce i Polakom należne im miejsce w Europie. Z tej też okazji wielu uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej wzięło udział w Konkursie na Plakat z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.    I miejsce zajęli : Anna Peplińska z 8b i Jakub Adamczewski z 6a. II miejsce zdobyła Julia Rakowska z 6b i Wiktoria Kaszuba z 4a. Natomiast III miejsce zajęli Filip Mądrzejewski z 6b, Maja Radziszewska z 6b i Aleksander Stodolski z 6a. Gratulacje dla laureatów i podziękowania dla pozostałych uczestników.

Cieszy tak liczny udział i wysoki poziom prac. Świadczy to patriotycznym zaangażowaniu naszych uczniów.

W ramach przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości , jeszcze przed pójściem na nauczanie zdalne klasy I-III szkoły podstawowej wykonały gazetkę rocznicową.

 

Paweł Górecki