logopeda szkolny

z życia szkoły

archiwum aktualności

© 2011 by M

Pierwszy rajd rowerowy już za nami !

Odbył się w sobotę 24 września. Wyruszyliśmy sprzed szkoły o godzinie 10.00. Trasa wiodła z Mniszka przez Biały Bór, Hanowo, Daszkowo, Turznice i Piaski. Najpierw pokonaliśmy kilka kilometrów piaszczystą drogą przez las i dotarliśmy do Hanowa. Niezaplanowany postój odbył się przy wybiegu dla koni. Koniecznie musieliśmy uwiecznić te piękne zwierzęta na kilku fotografiach. Później przejeżdżaliśmy przez Daszkowo. Mało kto wie, że jest to najmniejsza wieś powiatu grudziądzkiego. Liczy zaledwie kilkunastu mieszkańców. Stoi tam jednak młyn z XIX wieku, z którym wiąże się ciekawa legenda o kłótliwym młynarzu Grzegorzu. Spotkała go okrutna kara – w jego młynie zagnieździły się szczury, z którymi nie mogły sobie poradzić nawet najlepsze koty. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a młynarz przestał kłócić się z sąsiadami. W Piaskach i Turznicach podziwialiśmy piękne kościoły.

Pokonaliśmy nie tylko 16 km, ale przede wszystkim własne zmęczenie. Droga często prowadziła leśnymi drogami, które są nie tylko piaszczyste, ale też pełne dziur.
W październiku odbędzie się kolejny rajd. Szczegóły już wkrótce. Zapraszamy!

Opiekunki SU- Marita Grajewska – Treder i Hanna Figura