03/19 2018

X RAJD PIESZY PAMIĘCI GENERAŁA TADEUSZA „BORA” KOMOROWSKIEGO ZA NAMI, A NA NIM SUKCES UCZNIÓW SP 11 i GIM 1, KTÓRZY W KONKURSIE OKOLICZNOŚCIOWYM ZAJĘLI II MIEJSCE

17 marca 2018 roku odbył się rajd pieszy poświęcony pamięci generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1945 – 1947, dowódcy Armii Krajowej od lipca 1943 do października 1944, kawalera Orderu Orła Białego i Virtuti Militari. Podczas rajdu odbył się konkurs wiedzy o generale, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 1 zajęli II miejsce. SP 11 reprezentowały uczennice klasy V a Martyna Kliwer i Zuzanna Muś, natomiast Gim nr 1 reprezentowali uczniowie klasy II b Miłosz Wicha i Mateusz Kozłowski. Serdeczne gratulacje!!!

Trasa rajdu rozpoczęła się przy hipermarkecie „Auchan” i wiodła przez Las Miejski, obelisk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego, przy którym zapaliliśmy świeczkę, Park Miejski, ul. Rapackiego do Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Mikołaja z Ryńska. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Marita Grajewska Treder, p. Beata Rolewicz i p. Witold Zygadlewicz. O historii miejsc mijanych podczas wędrówki opowiadał nam przewodnik p. Wiesław Podsiadły. Na trasę rajdu wyruszyła jak zwykle zgrana i wesoła grupa 42 uczniów. Po przejściu około 8 kilometrów dotarliśmy do celu. Tu czekał już na nas ciepły posiłek – spaghetti, gorąca herbata oraz słodka niespodzianka w postaci czekoladowych wafelków. Wyjątkową wartością rajdów pieszych jest nie tylko walor poznawczy, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i poznawanie najbliższej okolicy, ale też cenne chwile spędzane w gronie koleżanek i kolegów ze szkoły oraz wspólna zabawa.

Za tydzień odbędzie się kolejny rajd Gwiaździsty na okazję Powitania Wiosny oraz Szlakiem Mikołaja Kopernika. Serdecznie zapraszamy!!!