Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

X RAJD PIESZY PAMIĘCI GENERAŁA TADEUSZA „BORA” KOMOROWSKIEGO ZA NAMI, A NA NIM SUKCES UCZNIÓW SP 11 i GIM 1, KTÓRZY W KONKURSIE OKOLICZNOŚCIOWYM ZAJĘLI II MIEJSCE

17 marca 2018 roku odbył się rajd pieszy poświęcony pamięci generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych w latach 1945 – 1947, dowódcy Armii Krajowej od lipca 1943 do października 1944, kawalera Orderu Orła Białego i Virtuti Militari. Podczas rajdu odbył się konkurs wiedzy o generale, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 1 zajęli II miejsce. SP 11 reprezentowały uczennice klasy V a Martyna Kliwer i Zuzanna Muś, natomiast Gim nr 1 reprezentowali uczniowie klasy II b Miłosz Wicha i Mateusz Kozłowski. Serdeczne gratulacje!!!

Trasa rajdu rozpoczęła się przy hipermarkecie „Auchan” i wiodła przez Las Miejski, obelisk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego, przy którym zapaliliśmy świeczkę, Park Miejski, ul. Rapackiego do Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Mikołaja z Ryńska. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Marita Grajewska Treder, p. Beata Rolewicz i p. Witold Zygadlewicz. O historii miejsc mijanych podczas wędrówki opowiadał nam przewodnik p. Wiesław Podsiadły. Na trasę rajdu wyruszyła jak zwykle zgrana i wesoła grupa 42 uczniów. Po przejściu około 8 kilometrów dotarliśmy do celu. Tu czekał już na nas ciepły posiłek – spaghetti, gorąca herbata oraz słodka niespodzianka w postaci czekoladowych wafelków. Wyjątkową wartością rajdów pieszych jest nie tylko walor poznawczy, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i poznawanie najbliższej okolicy, ale też cenne chwile spędzane w gronie koleżanek i kolegów ze szkoły oraz wspólna zabawa.

Za tydzień odbędzie się kolejny rajd Gwiaździsty na okazję Powitania Wiosny oraz Szlakiem Mikołaja Kopernika. Serdecznie zapraszamy!!!