© 2010 by WM

VIII rajd pieszy „Święto Ziemniaka”
(2.10.2010)

Rajd ten dla naszego zespołu szkół możemy zaliczyć do bardzo udanych, oto bowiem gimnazjaliści w konkursie wiedzy ekologiczno – przyrodniczej zajęli I miejsce. Zdobywczyniami tego trofeum dla naszego gimnazjum były: Sabina Wróblewska i Anita Stawicka z kl. II b – GRATULUJEMY!
Z kolei nasi uczniowie ze szkoły podstawowej zajęli w tym konkursie III miejsce. Miejsce to zostało zdobyte przez Magdalenę Rujner i Pawła Tollę z klasy VI a – GRATULUJEMY!
     Dyplomy i nagrody dla zwycięzców były wręczane przez Panią Mariolę Sokołowską - Wiceprezydent miasta Grudziądza.
Oto zdobyte trofea i fotografie z uroczystości wręczenia nagród.

Dyplom dla gimnazum

Dyplomy dla
szkoły podstawowej

Na zdjęciach uczniowie nagrodzenie przez Panią Wiceprezydent:
Sabina Wróblewska i Anita Stawicka z Gimnazjum nr 1
oraz Paweł Tolla i Magdalena Rujner ze Szkoły Podstawowej nr 11

Odbiór nagród, na zdjęciu z prawej zdobywcy I miejsca ze SP 11w rzucie ziemniakiem
na odległość: Alicja Dalasińska (kl. V a) i Kamil Kazanowski (kl. VI b)

Rajd ten obfitował w wiele przyjemnych momentów. Cieszymy się, że dopisała pogoda i humory, że trasa nie była zbyt ciężka, że na końcu czekał na nas wspaniały posiłek – ciepła grochówka, że mogliśmy wykazać się tyloma osiągnięciami. Zresztą niech te kilka fotografii uczestników rajdu (21 ze szkoły podstawowej
i 17 z gimnazjum) same pokażą jak było.

Przy Flisaku Na trasie rajdu Na postoju
Ciepły posiłek Spożywamy zupkę Kolejka po zupę

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ

Na zdjęciach konkurencja w rzucie ziemniakiem: Kamil Kazanowski (po lewej)
i Alicja Dalasińska (po prawej) – zdobywcy I miejsca

Już na mecie

Następny rajd już za dwa tygodnie. I to bardzo ciekawy, gdyż czeka nas dwudniowa wędrówka szlakami wiodącymi przez Górznieńsko – Lidzbarski Park Krajobrazowy z noclegiem w Stanicy Wodnej w Bachotku, a drugiego dnia zwiedzanie zamku pokrzyżackiego wraz z wieżą w Brodnicy. W sumie do pokonania mamy trasę wynoszącą około 30 km.

Opiekunowie uczestników rajdu:
Marita Grajewska – Treder