10/30 2017

NASI UCZNIOWIE JAK ZWYKLE NA PODIUM

Zdjęcie grupowe I uczestników rajdu (Kopiowanie)28 października 2017 roku grupa 34 uczniów wzięła udział w XXVIII rajdzie pieszym „Odzyskanie niepodległości 1918”. Uczniom towarzyszyli opiekunowie: Hanna Figura, Marita Grajewska Treder i Witold Zygadlewicz.

Rajd rozpoczął się na pętli tramwajowej – autobusowej w Tarpnie. Trasa wiodła początkowo pod górę do Nowej Wsi, by następnie skręcić w kierunku cytadeli. Później uczestnicy szli skarpą wiślaną, skąd pomimo nie najlepszej pogody można było podziwiać piękne widoki. Podczas odpoczynku odbył się konkurs okolicznościowy „Niepodległa Biało – Czerwona”. Koło pomnika flisaka trasa skręcała w kierunku miasta. Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Moniuszki, gdzie uczestników czekał posiłek i nagrody.

Nasi uczniowie nie zawiedli, wykazali się wiedzą na temat odzyskania niepodległości i znów znaleźli się na podium. Ekipa gimnazjum w składzie: Mateusz Kozłowski i Rafał Nowak zajęła III miejsce, zaś Martyna Kliwer i Julian Dąbrowski ze szkoły podstawowej – II miejsce. Gratulacje dla zwycięzców!

Rajd był udany, wiatr i zimno nikogo nie przestraszyły. Za sukces należy też uznać, że pomimo dosłownie wiszącego w powietrzu deszczu rajdowiczom udało się uniknąć zmoknięcia :)

Marita Grajewska Treder