Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

NASI UCZNIOWIE JAK ZWYKLE NA PODIUM

Zdjęcie grupowe I uczestników rajdu (Kopiowanie)28 października 2017 roku grupa 34 uczniów wzięła udział w XXVIII rajdzie pieszym „Odzyskanie niepodległości 1918”. Uczniom towarzyszyli opiekunowie: Hanna Figura, Marita Grajewska Treder i Witold Zygadlewicz.

Rajd rozpoczął się na pętli tramwajowej – autobusowej w Tarpnie. Trasa wiodła początkowo pod górę do Nowej Wsi, by następnie skręcić w kierunku cytadeli. Później uczestnicy szli skarpą wiślaną, skąd pomimo nie najlepszej pogody można było podziwiać piękne widoki. Podczas odpoczynku odbył się konkurs okolicznościowy „Niepodległa Biało – Czerwona”. Koło pomnika flisaka trasa skręcała w kierunku miasta. Rajd zakończył się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Moniuszki, gdzie uczestników czekał posiłek i nagrody.

Nasi uczniowie nie zawiedli, wykazali się wiedzą na temat odzyskania niepodległości i znów znaleźli się na podium. Ekipa gimnazjum w składzie: Mateusz Kozłowski i Rafał Nowak zajęła III miejsce, zaś Martyna Kliwer i Julian Dąbrowski ze szkoły podstawowej – II miejsce. Gratulacje dla zwycięzców!

Rajd był udany, wiatr i zimno nikogo nie przestraszyły. Za sukces należy też uznać, że pomimo dosłownie wiszącego w powietrzu deszczu rajdowiczom udało się uniknąć zmoknięcia :)

Marita Grajewska Treder