06/15 2015

PODWÓJNY SUKCES NA ZAKOŃCZENIE SEZONU RAJDOWEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/15

LOGOW dniu 13 czerwca 2015 roku odbył się ostatni tegoroczny rajd pieszy zorganizowany przez SKKT-PTTK nr 61 przy SP nr 12, Wojskowe Koło PTTK nr 62 „OSeSeK” przy Klubie Centrum Szkolenia Logistyki, oraz Wydział Edukacji UM. Rajd związany był tematycznie z Dniami Grudziądza. Miał za zadanie przypomnienie rocznicy nadania Grudziądzowi praw miejskich 18 czerwca 1291 roku oraz, jak zawsze, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
         Rajd rozpoczął się o godzinie 8.45 na ul. Rydygiera (przy pętli autobusowej obok Szpitala). W rajdzie uczestniczyło 15 uczniów z gimnazjum oraz 10 ze szkoły podstawowej. Towarzyszyło im dwóch opiekunów – Witold Zygadlewicz oraz Jacek Treichel. Trasa rajdu początkowo wiodła ulicami Rydygiera i Miłoleśną. Dalsza część wyprawy prowadzona była przez przewodników po terenie lasów komunalnych Grudziądza.
Tradycyjnie już w czasie przerwy na odpoczynek odbył się konkurs okolicznościowy. Pytania konkursowe dotyczyły historii i geografii miasta i regionu. Uczniowie zdeklasowali w swoich kategoriach szkół pozostałe drużyny i zajęli w konkursie I miejsca! Są najlepsi w całym Grudziądzu! W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Joanna Rusak z klasy VI b i Miłosz Wicha z klasy V b, zaś w rywalizacji gimnazjów – Aneta Ceglińska z klasy III b i Klaudia Stefaniak z klasy III a. Gratulacje!

 

Mapa-1

         Dalsza trasa rajdu wiodła duktami leśnymi. Przy okazji można było podziwiać fragment pięknie zrewitalizowanego Parku Miejskiego. Ulicą Cegielnianą dotarliśmy do dworca kolejowego. Stąd niedaleko już było do Szkoły Podstawowej nr 12 – miejsca zakończenia eskapady. Trasa rajdu wyniosła około 11 kilometrów. Na zakończenie czekał na wędrowców smaczny posiłek, słodka niespodzianka i rozdanie nagród. Na metę rajdu dotarła też do zmęczonych turystów Pani dyrektor Marlena Treichel, która pogratulowała serdecznie zwycięzcom rajdu, wszystkim pozostałym uczestnikom oraz opiekunom.
Pasjonaci zdobywania odznak uzyskali 11 punktów do Odznaki Turystyki Pieszej, a zdobywający odznakę Turysta Przyrodnik, mogli zaliczyć 5 punktów za zwiedzanie użytku ekologicznego „Ostoja Miłoleśna” oraz 5 punktów za zwiedzenie zespołu przyrodniczo – krajobrazowego o nazwie „Park Miejski”.