© 2010 by WM

NASZE ŚWIĘTOWANIE
(22.12.2010)

W dniu 22 grudnia o godz. 8.00 odbyło się wspólne spotkanie Wigilijne wszystkich pracowników szkoły, życzenia przekazała pani dyrektor Marlena Treichel oraz ksiądz kanonik Józef Lipski proboszcz parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca. Na stole był opłatek a wszyscy odśpiewali wspólną kolędę. Na zakończenie chór szkolny pod opieką pani Hanny Szulc Lewandowskiej odśpiewał piękne kolędy.

Następnie odbyła się Wigilia uczniów ze swoimi wychowawcami klasach. Uczniowie łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy, a niektóre klasy odwiedził Gwiazdor z prezentami. Były smakołyki i ciasta przygotowane przez rodziców.
     O 10.30 wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się do kościoła św. Józefa aby obejrzeć przedstawienie Jasełek pod tytułem „Betlejemska droga”. Tematem była ochrona zwierząt, dlatego nie zabrakło dzieci przebranych za zająca, kotka, pieska, pszczółki, motylka oraz niedźwiedzia. Dzieci zobowiązały się troszczyć o przyrodę, aby wszyscy byli szczęśliwi.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moja szopka dla Jezusa”, w którym uczestniczyło 30 uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie całych rodzin w wykonanie szopek z różnych materiałów.

Oto laureaci nagród:
I miejsce: Paweł i Weronika Kuczwalscy, Maciej Soczyński, Wiktoria Nalaskowska