© 2013 by KG

Spotkanie Świąteczno – Noworoczne Caritas

Członkowie i sympatycy Szkolnych Kół Caritas z naszego zespołu szkół pod opieką p.Ani Pakowskiej i p.Beaty Makowskiej wzięli udział w corocznym spotkaniu organizowanym przez Grudziądzkie Centrum Caritas w stołówce Bursy Szkolnej przy ul. Hallera w Grudziądzu. Poczuliśmy na nowo klimat Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ wspólnie śpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem oraz obejrzeliśmy przepiękne, kolorowe i roztańczone jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5. Uczestniczyliśmy w zabawach i konkursach prowadzonych przez p. Piotra Jezierskiego oraz tańczyliśmy w rytm aktualnych przebojów. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, otrzymaliśmy słodkie upominki od Mikołaja.

Celem tego typu spotkań jest poznanie i zintegrowanie się członków i opiekunów Szkolnych Kół Caritas rejonu grudziądzkiego, nagrodzenie aktywnych wolontariuszy i sympatyków oraz, jak powiedział w życzeniach noworocznych dyrektor Grudziądzkiego Centrum Caritas ks. Marek Borzyszkowski, zachęta do dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

B.Makowska