© 2013 by KG

Hej kolędo,kolędo”

Jak co roku, w naszej szkole został zorganizowany konkurs kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie prowadziło w świąteczny nastrój wszystkich uczniów i nauczycieli. Konkurs prowadziła Natalia Niebojewska z klasy IIb przybliżając tradycję kolędowania i historię najpopularniejszych kolęd.

W poniedziałek, 16 grudnia do konkursu stanęli gimnazjaliści. I miejsce wyśpiewała Kamila Piórkowska piosenką świąteczną „Jest taki dzień.” II miejsce zdobyła Natalia Niebojewska pieśnią „Hallelujah”a III- klasa Ia pastorałką „Kolędnicy, wędrownicy.” Na wyróżnienie zasłużyły Maria Sokalska i Sandra Goralska z piosenką „Ding dong.”

We wtorek, 17 grudnia zaśpiewali uczniowie szkoły podstawowej. Zwyciężyła Oliwia Żmijewska z klasy VI a, która zaśpiewała najpiękniejszą, zdaniem wielu, kolędę „Cichą noc.” Klasa IVb zdobyła II miejsce, klasa VIb- III a wyróżnienie otrzymał Krystian Woźniak z klasy Vb.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i zaangażowanie.