© 2013 by KG

Uczennica kl. II B gimnazjum Zuzanna Szumiłowska została laureatką diecezjalnego konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego o Św. Ludwice de Marillac i Św. Wincentym a Paulo pt.: „Ludzie miłosierdzia. Podobni do nas, święci dla nas.”

GRATULACJE!

Zuzanna Szumiłowska

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 26 października 2013 r. w Chełmnie. Organizatorzy nieprzypadkowo wybrali to miejsce. Znajduje się tam przepiękny zespół klasztorny zbudowany przez Krzyżaków w XIII w. Obecnie mieści się tam Dom Prowincjalny Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, założonego przez Św. Ludwikę i Św. Wincentego. Siostry Szarytki, które prowadzą tam Dom Pomocy Społecznej dla 140 niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych, przyjęły nas bardzo serdecznie i pokazały najciekawsze miejsca ma terenie klasztoru.

B. Makowska

Zespół klasztorny z  XIII w. w Chełmnie

Siostry Szarytki na dziedzińcu przykościelnym

Stoimy na emporze zakonnej( górna część kościoła służąca zakonnicom) obok obrazu Św. Ludwiki de Marillac założycielki Zgromadzenia Szarytek