© 2013 by KG

OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH

14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie klas czwartych naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów klas starszych. Jednak zanim to nastąpiło, zostali oni poddani otrzęsinom.

Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecza i polega na poddawaniu kandydata na żaka żartobliwym próbom. Nasi żacy na początku musieli rozwiązać test z ortografii i tabliczki mnożenia. Kolejne próby to zaśpiewanie piosenki, rzucanie rzutkami do tarczy (bystre oko zawsze się przyda w czasie ściągania na klasówkach), skakanie w workach i bieg z jajkiem na łyżce (jajka zastąpiono piłeczkami pingpongowymi, aby uniknąć przykrych wypadków). Uczniowie pomyślnie przeszli wszystkie próby, a na koniec złożyli przyrzeczenie i zostali przyjęci w poczet żaków naszej wspaniałej szkoły.

Na koniec próbie poddane zostały wychowawczynie. Pani Jolanta Świerszczko i pani Małgorzata Binder zjadły po plastrze cytryny i uśmiechnęły się! Stwierdzono, że w związku z tym mogą one sprawować wychowawstwo w tych klasach.

Czwartoklasistom życzymy, by im nauka dobrze szła i żeby z przyjemnością chodzili do szkoły.