© 2013 by KG

III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - WMTDay

27 września w naszej szkole obchodziliśmy III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanym przez WKM Rachmistrz pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcję rozpoczęliśmy od wywieszenia plakatów i informacji oraz udekorowania szkoły. Uczniowie zaczęli przypominać sobie tabliczkę mnożenia i wzajemnie sprawdzać swoją wiedzę.

Dzień ten miał na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, którą zapomnieli w ciągu wakacji, a dorosłym dać możliwość popisania się przed dziećmi świetną znajomością tabliczki mnożenia.

W tym dniu każdy mógł zdać egzamin z tabliczki mnożenia przed komisją złożoną z uczniów-egzaminatorów i otrzymać certyfikat oraz tytuł Ekspert Tabliczki Mnożenia czyli MT Expert. W egzaminie brali udział nie tylko uczniowie ale i nauczyciele oraz pracownicy szkoły a także mieszkańcy (choć niekiedy z dozą niepewności) - w egzaminie wzięły udział 243 osoby. Poza tym na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia a wśród uczniów, którzy zdobyli tytuł eksperta został przeprowadzony konkurs o tytuł ”Mistrz Tabliczki Mnożenia” w trzech kategoriach – klas III SP, klas IV-VI SP i klas I-III Gim.

Oto wyniki:

- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas III Szkoły Podstawowej i medal otrzymał:

Kamil Kurzynka z klasy IIIa

- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I-VI Szkoły Podstawowej i medal otrzymała:

Martyna Koza z klasy VIa

- tytuł „Mistrz Tabliczki Mnożenia” klas I-III Gimnazjum i medal otrzymał:

Jakub Jabłoński z klasy IIa

Gratulujemy zwycięzcom! i dziękujemy wszystkim za zapał i poświęcony czas.

Halina Stodolska