© 2013 by KG

Udział ZSO nr 1 w XXV Jubileuszowym Zjeździe Kawalerzystów II RP

23-24 sierpnia 2013 roku Dyrektor ZSO nr 1 Pani mgr Marlena Treichel brała udział w niepowtarzalnej lekcji historii i patriotyzmu. Zjazd rozpoczął się w piątek (23.08) złożeniem kwiatów przy obelisku upamiętniającym absolwentów Szkoły Podchorążych Kawalerii. Tegoroczne, jubileuszowe spotkanie kawalerzystów, organizowane pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, przez Fundację na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej, potrwało do niedzieli (25.08). Pani dyrektor wzięła tez udział w spotkaniu w koszarach Księcia Józefa Poniatowskiego przy ul. Hallera, złożeniu kwiatów na grobie gen. Stefana de Castenedolo Kasprzyckiego przy ul. 18. Pułku Ułanów Pomorskich oraz w uroczystej gali, podczas której wręczono odznaczenia i pamiątki wszystkim obecnym na Zjeździe kawalerzystom, a także osobom zaangażowanym w pracę na rzecz kultywowania tradycji kawaleryjskich.