menu

aktualności
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

zespół szkół

Statut
Progr. wychowawczy
Program profilaktyki
wspólne imprezy
kontakt

 

© 2013 by WM
   

WIADOMOŚCI

 

„TAJEMNICE NASZEGO LASU” RAJD PIESZY PO LESIE RUDNICKIM
(08.06.2013)

     8 czerwca 2013 r. członkowie szkolnego koła LOP i koła przyrodniczo–turystycznego (30 uczestników) wzięli udział w rajdzie pieszym, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu.


Wspólna fotografia uczestników rajdu z naszej placówki

     Rajd odbył się szlakiem wędrownym po Lesie Rudnickim (ok. 10 km). Trasa rajdu została wyznaczona na mapie i to właśnie ona wskazywała drogę uczestników prowadzącą przez las. Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą w zorganizowanych konkursach i zadaniach ekologicznych, które polegały na: określaniu nazw gatunkowych drzew leśnych, ustaleniu warstw lasu i żyjących w nich zwierząt, znalezieniu śladów tych zwierząt, badaniu organizmów żyjących w spróchniałym pniu drzewa, ustalaniu związków miedzy organizmami a środowiskiem leśnym, określaniu „domków” zwierząt żyjących w lesie, określaniu nazw gatunkowych drzew  i krzewów napotykanych w lesie i wielu innych zadań pozwalających pogłębić wiedzę przyrodniczą. Przed startem zostaliśmy podzieleni na 3 grupy międzyszkolne. Każda z grup otrzymała swoją nazwę. Ta, która w ostatecznym rozliczeniu uzyskała najwięcej punktów to SOSNY, druga to BRZOZY, a trzecie miejsce zdobyła grupa o nazwie KLONY. Na mecie rajdu wszyscy zostali ugoszczeni pieczonymi kiełbaskami, napojami oraz pączkami.
     Pod koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w torbach ekologicznych CEE w Grudziądzu, według zajętych miejsc. Zwycięzcy otrzymali plecaki z logo CEE, za drugie miejsce uczniowie otrzymali kubki do malowania kredą, a za trzecie miejsce drobne gadżety, wśród nich: podkładki, długopisy i puzzle CEE.
     Zabawa była przednia.

Opiekun SK LOP:
WITOLD ZYGADLEWICZ

   
Przygotowania do wyjścia na trasę rajdu – podział na grupy

   
Podczas wykonywania zadań konkursowych

   
Na trasie rajdu

     
Kolejne zadania konkursowe

   
W drodze i chwila odpoczynku

     

   

 
Na mecie

 
W drodze powrotnej