© 2013 by WM

Jubileuszowa Odznaka PTTK dla turystów z Gimnazjum nr 1
(28.05.2013)

W ubiegłym miesiącu, podczas udziału w XIII rajdzie pieszym „Chrońmy przyrodę”, grupa turystów z naszego gimnazjum wypełniła normy i zdobyła popularne i brązowe Odznaki Turystyki Pieszej. Nie było to jednak jedyne osiągniecie.
     W związku z przypadającą w 2012 roku sześćdziesiątą rocznicą funkcjonowania systemu Odznak Turystyki Pieszej, Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK ustanowiła okolicznościową odznakę „60 lat OTP”, którą można zdobywać do końca bieżącego roku.
     Miło nam odnotować, że pierwszych pięć wymienionych odznak w Grudziądzu zweryfikowano i przyznano uczniom naszego gimnazjum. Są to:
- Martyna Grodzka,
- Aneta Ceglińska,
- Klaudia Stefaniak,
- Maciej Winiarski,
- Norbert Krakowski.
     Uroczyste wręczenie odznak nastąpi w dniu 7 czerwca br. podczas dorocznego Ekofestynu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć.

Opiekun: Jacek Treichel