© 2013 by WM

XIII RAJD PIESZY "CHROŃMY PRZYRODĘ"
(20.04.2013)

Dnia 20 kwietnia 2013 r. reprezentacja gimnazjum wzięła udział w XIII rajdzie pieszym „Chrońmy przyrodę”. Organizatorem rajdu było Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK nr 57 „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych oraz O/PTTK w Grudziądzu. Trasa rajdu liczyła 21 kilometrów, tak więc był to rajd przeznaczony dla zaprawionych turystów. Tu warto wymienić nazwiska uczestników:
- Martyna Grodzka – I a Gim
- Norbert Krakowski – I a Gim
- Klaudia Stefaniak – I a Gim
- Aneta Ceglińska – I b Gim
- Adrian Paszkowski – I b Gim
- Maciej Winiarski – I b Gim
- Paweł Olesiewicz – II b Gim
- Paweł Tolla – kl. II b Gim
     Nowością organizacyjną była fakt, iż opiekunem grupy był prezes naszego klubu strzeleckiego – p. Jacek Treichel.
     Trasa rajdu przedstawiała się następująco: Najmowo (PKP) – jez. Popek – jez. Czartek – szlak niebieski – leśna ścieżka dydaktyczna „Zarośle” – dojście do  szlaku żółtego w okolicy jez. Ciche – polskie schrony obronne z roku 1939 (nr 1 i nr 2) – jez. Karaś (schron nr 3) – Zbiczno wieś – jez. Wysokie Brodno – Anielewo – Najmowo (PKP).
     Podczas rajdu odbył się konkurs poświęcony:
- znajomości przyrody Brodnickiego Parku Krajobrazowego i jej ochronie oraz znajomości regulaminu Odznaki „Turysta Przyrodnik”,
- znajomości historii dotyczącej walk obronnych z najeźdźcą prowadzonych przez Polaków w XX wieku na terenie po którym odbywał się rajd.
     Reprezentujący naszą szkołę uczniowie: Paweł Olesiewicz i Paweł Tolla zajęli I miejsce w kategorii gimnazjów oraz równorzędnie I miejsce w klasyfikacji generalnej.      Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy doskonale wytrzymali trudy rajdu i powrócili w radosnym nastroju, oczekując kolejnej możliwości rozwijania turystycznych i krajoznawczych pasji.
     Serdeczne podziękowania kierujemy też do Pani dyrektor Marleny Treichel, która we wczesnych godzinach rannych dowiozła naszych zawodników na miejsce zbiórki, a po skończonym rajdzie zmęczonych zawiozła do domu.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

Opiekun: