© 2013 by WM

Kamila Piórkowska laureatem konkursu „Żołnierze Wyklęci” (11.04.2013)

11 kwietnia 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci”, organizowanym przez II LO w Grudziądzu i objętym patronatem przez Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza Arkadiusza Goszkę. Podczas tej uroczystości w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu Kamila Piórkowska, uczennica klasy I b zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci” zostając laureatem tego konkursu!!! Sukces Kamili Piórkowskiej jest tym cenniejszy, że praca Kamili rywalizowała w jednej kategorii wiekowej z pracami gimnazjalistów i licznie reprezentowanych licealistów!
       Podczas uroczystości zebrani uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu pani dr Alicji Paczoskiej-Hauke z IPN-u na temat działalności Żołnierzy Wyklętych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorzy konkursu zapowiedzieli chęć kontynuowania tego przedsięwzięcia w przyszłym roku.